Bad Kötzting - Německo

16.02.2018

V tomhle článku nečekejte žádnou vtipnou ani trapnou historku. Je to spíš doporučení místa, když jste třeba na Šumavě a chcete vyzkoušet něco jiného než lyže, běžky, tůry atd 😊

My s dětmi rádi (hlavně v zimě) jezdíme do různých bazénů. V Německu jich je několik, tady u nás máme oblíbený třeba bazén v Sušici nebo menší bazén s výřivkou a saunou v Orea Resort Horizont.

Teď naposledy muž vymyslel, že pojedem do Bad Kötztingu, kde jsme ještě nebyli. Ze Špičáku to tam máme cca 50km, ale hned po příjezdu jsme věděli, že ta vzdálenost rozhodně stojí za to.

My si zaplatili vstup na 3h všude. Jedna z nejpříjemnějších věcí, které si všimnete po vstupu do bazénů je ta, že je tam fakt teplo. A nejenom venku, teplá je voda i v bazénech, což je fakt super - vlézt do bazénu a nemuset se klepat jako třídenní ratlík.

Bazénů je tam několik, nechybí ani klasický plavecký bazén, který jsme ale tentokrát vynechali, jelikož jsme nevěděli, co dřív. 3h byly rozhodně málo (ve finále jsme ještě půl h dopláceli). Dětské brouzdaliště tam bylo naprosto úžasné, bylo tam málo vody, takže Anďa tam mohla lézt i po čtyrech, taky tam byla skluzavka z lodi, jeskyně atd. Využili jsme i možnost půjčení si miminkovského kruhu a chodili s ní i do větších bazénů, z čehož byla hodně nadšená.

Nachází se tam i Thermarium, kde je naprosto výborná atmosféra a mimo bazénů a výřivek, tam najdete i Kneippův chodník, kde se střídá horká a studená voda, bazének na studenou vodu, bazének na hodně teplou vodu a i vstup do venkovního bazénu.

Saunový svět nabízí několik druhů saun, ať už uvnitř nebo venku. Konají se tam i saunové ceremoniály. Já osobně teda navštívila jen 2 sauny (pak jsem byla vyhoštěna, že se v celém saunovém světě nesmí chodit v plavkach - vždycky jsem si je sundala před saunou - jo dobře, tohle by bylo na trapnou historku), ale při příští návštěvě toho tam určitě využiju víc (už budu vědět, že si mam sundat plavky hned na začátku).

Každopádně až tam pojedeme příště, zaplatíme si to na celý den (mezi 3h a celým dnem je rozdíl 2,5€). A co jsem tak koukala, tak super to tam je i v létě, když napustí venkovní bazény. Takže pokud se rozmýšlíte kam do bazénu - Bad Kötzting je správná volba! 😊