Čertovo jezero

17.07.2017

Čertovo jezero zná snad každý, kdo někdy byl na Šumavě. My tam chodíme celkem často, už jen kvůli tomu, že když jsme na Špičáku, tak nemusíme nikam přejíždět autem. Není to daleko, takže Mareček to v pohodě ujde, s kočárem se tam také v klidu dostanem, dá se jít jednou cestou tam a druhou zpátky a navíc je to tam fakt krásný.

Takže když kámoška přemýšlela, kam se jít nechat vyfotit od fotografa se svým psem, Čertovo jezero byla jasná volba :) O prázdninách a víkendech je jen třeba počítat s vyšší koncentrací lidí.

Každopádně moje prosby, ať se jí stane nějaký trapas, abych měla o čem psát, nebyly úplně vyslyšeny... Když nepočítam vystrčení nahýho zadku na turisty, psí krádež ponožky, moje sednutí si do smoly atd... 

Alespoň jsem přišla na to, jak je bezva, když s váma jde na výlet víc lidí - nemusíte se celou cestu tahat s kočárem, což oceníte hlavně při cestě do kopce :)

Info: podle pověsti vyryl dolinu, kde se jezero nachází, ďábel, protože mu dívka, kterou chtěl odnést do pekla, přivázala na ocas kámen. Z jezera se dodnes prý vynořují skřeti a podivné postavy. Čertovo jezero je jediné ze šumavských jezer, které náleží k povodí Dunaje a odtéká do Černého moře.