Churpfalzpark - Německo

18.08.2017

Jelikož naší dovolenou letos trávíme v kotelně, alespoň jeden den jsme věnovali jenom dětem a vydali se do Německa do Churpfalzparku, který jsme Marečkovi slibovali už rok.

Zabavný park je místo, kde se s mužem určitě nikdy nepohádáme. On s Marečkem chodí na ty adrenalinový aktrakce a já na ty, kde se mi nezvedá žaludek :) Hned po příchodu do parku jsem se vrhla do nevinně vyhlížejících lotosových květů, který mi daly ponaučení pro celý zbytek dne - Marketo, než někam vlezeš, nejdřív se přesvědč, že je to opravdu tak v pohodě, jak si myslíš! Něžný květy se proměnili v děsivý kolotoč a já se celou dobu modlila, ať už ta zatracená atrakce skončí...

Takže já celou dobu chodila na šlapací draky a labutě, kde jsem si sama v klídku určovala tempo a muž přemlouval obsluhy u atrakcí, že nevadí, že Marečkovi nebylo ještě 8, že na to chtěj jít... Když jsem ho tak pozorovala, jak lítá od atrakci k atrakci a tahá za sebou to nebohé dítě, říkala jsem si, kdo si to z nich asi víc užívá...

Marča byl ale fakt šťastný a já se najednou rozhodla, že kašlu na svůj žaludek a pořádně jsem to tam rozjela! Vlezla jsem i na atrakce od 8mi let! Muž mi hned poslal na brutální Beruščinu horskou dráhu - palcema u nohou jsem skoro prošlápla podlahu a Marečkovi jsem strachy drtila ruku, že mi ke konci už prosil, at ho pustim. Bylo to fakt bájo! Na houpací lodi (kam se mi teda nevešli nohy) jsem se skoro pozvracela a pak jsem šla čekat frontu na Divokou vodu. Čim víc jsme se s Marečem přibližovali k nástupu na atrakci, tim víc mi adrenalin stoupal v žilách a tim víc mi Mareček musel uklidňovat, že to zvládnu. Jsem šťastá, že je mi můj syn takovou oporou :)

Škoda, že sotva jsem to rozjela a postavila se svýmu žaludku, museli jsme odcházet, protože park za chvíli zavíral. Dali jsme s Marečkem poslední Obří kolo, Marča si nechal z nafukovacího balonku vyrobit Dorotu a jeli jsme zase zpátky na "rekreaci" do kotelny. Pro Marču celý den byl prý málo, ale my s mužem si to fakt užili :)

Jo a Anďa se šplouchala nožičkama v brouzdališti - aby jste si nemysleli, že si to taky neužívala :)      

Info: Rodinný zábavní park Churpfalzpark se nachází v Loiflingu u Chamu v Bavorském lese. Park má rozlohu 200.000 m2 a je převážně uspořádán jako zahradní výstava, je tu více než 50.000 jiřin a více než 10.000 růží. Příjemnou novinkou je, že pokud v den návštěvy bude déle jak 30min pršet, máte ještě jeden vstup v témže roce zdarma.