Láska

14.02.2018

Co vlastně je láska?

Láska je červená barva, láska je srdíčko nakreslený na papíře, láska je touha, láska je vášeň, láska je štěstí. Láska je to nejvíc, co člověk může mít. Zkuste si být zdravý a necítit lásku. Láska je všemocná. Láska je léčitel. Láska hory přenáší.

Láska je první cit, který cítíme, jakmile se narodíme. Cítíme jí k matce, k otci, k sourozencům, k babičkám a dědečkům a zároveň cítíme, jak jejich čistá a bezpodmínečná láska okolo nás tvoří bariéru. Bariéru proti všemu zlému, proti bolestem a strachu. Když máme lásku, máme všechno.

Po rodičích a příbuzných začínáme cítit lásku k mužům a ženám, snažíme se tvořit vztahy, někdy to vyjde a někdy taky ne. Láska je složitá a komplikovaná, na lásce se musí pracovat.

Od lásky je ale jen krůček ke smutku i k nenávisti. Někdy stačí okamžik a vše je jinak. Láska bolí, láska trápí, láska ničí. Ničí vše, v co jsme věřili, láme srdce na kusy... Láska má neskutečnou sílu, díky ní může vše vzkvétat nebo se díky ní může vše rozdrobit v prach.

Lásku cítíme k přírodě, ke zvířatům, ke kamarádům, k lidem, na kterých nám záleží. Lásku cítíme k celému světu. Ovšem asi není silnější lásky než matky k dítěti. Je to láska pevná a stálá. Láska, která doopravdy hory přenáší.

Každopádně ta nejdůležitější láska je sama k sobě! Je nejdůležitější, a přitom jí tak málo lidí cítí. Nejdůležitější a možná taky nejvzácnější. Ale jak tě má někdo milovat, když nemiluješ ty sám sebe?

Dnes je svátek svatého Valentýna, tak jdi před zrcadlo, obejmi se, dej si pusu a řekni si: "mám se rád/a!", "jsem krásný/á, jsem úžasný/á,..."

MILUJTE SE(BE) !