Německo - Waldwipfelweg (Sankt Englmar)

15.10.2018

Tenhle výlet byl pro nás překvapení.

Vymyslel ho můj muž a jediné indicie, které jsem měla byly, že jedeme do Německa, pač jsem musela vzít psům pasy a že jedeme někam, kde budou lidi, pač jsem si nesměla vzít moje oblíbený děravý tepláky 😊

Cesta byla krásná sama o sobě. Nevím jak vám, ale mně se Bavorsko moc líbí. Všechno je tam čisté, upravené a nádherná příroda. Ze Špičáku nám to trvalo asi hodinu, než jsme dorazili do cíle.

Waldwipfelweg je stezka v korunách stromů postavená z místních modřínů s výhledem na vrcholky Bavorského lesa.

Stezka v korunách stromů není tak velká, ale také to není ta jediná zábava, která vás tady čeká. Najdete tady 2km dlouhou přírodní zážitkovou stezku, kde jsou jak živá zvířata (lamy, klokani,...), tak 25 interaktivních stanovišť o zvířátkách a přírodě. Vše je moc hezky a zajímavě udělané, naše děti z toho byli nadšené obě dvě. Skvělá byla i jeskyně smyslů, kde jste si mohli poslouchat zpěv různých ptáků a zvuky lesních zvířat, vidět pár druhů stromů a očichat pár vůní z přírody.

Mareček si zalezl i na lezecké stěně a z dětského lanového parku jsme ho nemohli dostat.

Kromě přírody tu je i stezka optických klamů a jeskyně iluzí, kde je spousty zajímavostí. U toho jsme se opravdu bavili.

Ovšem nejzábavnější je dům vzhůru nohama! Vstup se platí zvlášt - 2€ a optický klamy tady dostávají zcela jiný rozměr. Veškerý nábytek a věci jsou přilepené na stropě. Mareček zhodnotil, že přesně takový domeček si musíme postavit a i Andělka tam byla nadšená.

Výlet se mému muži opravdu povedl! (Když nebudu počítat to, že úplně nevychytal složení psů - tahoun, štěně a posera nebyla ideální kombinace do zábavnýho parku s dvěma dětma :D ) Jinak samozřejmě pokud máte psy, jsou zde vítání, mají tu připravené misky s vodou a pytlíky na hovínka 😊