Polom 1295 m.n.m.

08.08.2017

Už delší dobu jsem si přála vytlačit si kočár na Polom, kde to miluju. Nebyla jsem si jistá, jestli to zvládne i Mareček, ale když jsem se ho zeptala jestli chce jít k Černému jezeru, kde bude ale strašně lidí nebo na Polom, který je ale hodně do kopce, řekl: "Chci jít do kopce, jsem už velký chlap, žádný mimino!"

Jupíí je po mně :))

Aby jsme byli ještě větší parta hic, přidal se k nám ještě kamarád, který je o berlích. Takže jsme vyšli v sestavě - jeden o berlích, matka s 4měsíčním miminem v kočárku, 4letý chlapeček, těhotný pes (snad) a kapesní pes. 

Z Debrníku na Polom vede také tetřeví stezka, takže jsme se zastavovali u tabulí, kde jsem Marečkovi mohla číst zajímavosti o chráněných tetřevech, což se mu líbilo. Cesta je 5,5km asfaltová. Na úplný vrchol jsem šla letos poprvé. Nahoře jsme odbočili na cestičku doleva, kde už to nebylo pro kočárek ideální, takže jsme ho hodili do křoví, Andělku jsem dala do nosítka a pokračovali cca 1km po krásné cestičce.

Mareček sice trochu protestoval a na vrchol už jít nechtěl, ale nakonec jsme to zvládli všichni. Naštěstí! Protože ten výhled, ten fakt stál za to...

Zpátky jel Mareček chvílema na koloběžce, aby nám to netrvalo tak dlouho, ale stejnak nám tenhle výlet trval 5,5h a domů jsme dorazili lehce před 8 večer (vloni jsem šla tuhle trasu sama, s tím, že jsem si to ještě protáhla na jezero Laka a trvalo mi to 2,5h a ztratila jsem při tom mnohem mín nervů :)) ).

Info: Vrchol měří 1295 m.n.m. Po orkánu Kyril je odlesněn. Od roku 2007 je na vrcholu automatická meteostanice.