Proč bývá prvním dětským slovem - TÁTA

12.12.2017

Nevim jestli jste to taky zaznamenali, ale většina dětí říká jako první TÁTA. TÁTA ne MÁMA! Tatínkové se pak cítí až moc důležitě a maminky dumají nad tim, co dělají špatně.

Původně jsem měla teorii, že T se jim vyslovuje líp než M, tak proto říkaj první TÁTA. (Samozřejmě si nebudu připouštět, že by to dítě třeba mělo tátu radši).

Ale Andělčiny první slabiky byly mamamama, takže jsem měla radost, že Anďa teda M říkat umí a tudíž je naděje, že začne jako první říkat MÁMA. No jenže tatatata se přidalo v zápětí a já zas byla se svým názorem na rozpacích, dokonce tatatata zastínilo mamamama...

A pak jsme jednou šli na prohlídku k dětské doktorce a ta se jí ptala: "Kde je máma? No Andělko, kde je máma?" a Anďa koukala jako puk furt na ní... A mně to došlo!

To je totiž samý: "No Anďo, přijede tatínek! No, TÁTA přijede! Pojď půjdeme se podívat z okna jestli už ten TÁTA nepřijel. Ne, tak TÁTA ještě nepřijel... Pojď, zavoláme spolu TÁTOVI. Jééé heleee TÁTA je doma!! Juhůůů Anďo, koukej TÁTA!! A Anďo, koupíme něco TÁTOVI? A těšíš se na TÁTU? Ukaž TÁTOVI, co už umíš. Jdi na chvíli k TÁTOVI. Jdi se pomazlit s TÁTOU,.... Atd. to bych mohla pokračovat do nekonečna...

Prostě TÁTA je jedno z nejpoužívanějších slov u nás doma a MÁMA? Jelikož TÁTA jezdí domů až pozdě večer, tak jí o MÁMĚ nikdo moc nevypráví. Ještě, že máme aspoň toho Marečka, který jí snad to "MAMIII, MAMIII, MAMIII" naučí :)