Schwellhäusl

08.08.2017

Přísaham, že ten název si snad nikdy nezapamatuju... Pro mě to bude asi vždycky prostě Švelněco... Každopádně si rozhodně budu pamatovat, že tam chci chodit častěji! A myslim, že Mareček taky :)

Ještě, že má můj muž kamarády, který mají odvahu nás vzít s sebou na výlet (teda nevim jestli to nebylo naposledy). Do Švelněco jsem chtěla jít od tý doby, co jsem se o té restauraci dozvěděla - tedy tak 14 dní... Takže nabídku přidat se ke dvěma lidem s jednim boxerem (tim psem) jsem neodmítla.

Auto jsme nechali na Debrníku a vydali se do Němec - 3 lidi, 2 děti, 3 psi. Cesta tam je moc příjemná. Žádné velké kopce, na kočárek ideální (i když na naší terénní dámu trochu nuda) a kousek za hranicema se cesta začíná vinout podél plavebního kanálu až k Švelněco. Což je super jak pro psy, tak pro děti (nejenom pro ty, co milujou ryby - který tam ale nejsou, ale co kdyby - radši je celou cestu hledaj).

Restaurace je turisty hodně oblíbená, takže je neustále plno a my měli štěstí, že jsme si všimli lidí, co jdou platit a hned se k nim nacpali. Jídlo je výborný, pivo taky... Pro děti je tam super dětský hřiště (jenže Mareček nechce chodit nikam, kde jsou děti, takže tam asi nikdy nepůjde), je tam ohrada s oslem, kozou a koníkem a HLAVNĚ je hned vedle restaurace rybníček (tam Mareček stráví klidně celý den).

Od Debrníku do Švelněco a zpátky je to odhadem tak 13km, takže cestou tam vám krásně vytráví a cestou zpátky zas krásně spálíte všechno, co jste tam do sebe nacpali. No neberte to... Každopádně pro rodiče s dětma naprosto super výlet!

Info: Hostinec je historického charakteru. Venku je pivní zahrada, vedle které je rybník. Najdete tam také velké dětské hřiště, malou domácí zoo (osel, koník, koza, páv) a kamenné sluneční hodiny. Okolo vede několik turistických stezek. K hostinci nesmější zajíždět auta, dostat se tam můžete pouze pěšky nebo na kole.