Tatry s dětmi

01.08.2019

Od našich skvělých kamarádů jsme jako svatební dar dostali cestu do Tater, jelikož můj muž nikdy nebyl na Slovensku, hrozně jsme se těšili. Jeli jsme na konci března, takže jsme měli i sníh i jaro. A jelikož jsme neměli hlídání na děti, jeli na svatební cestu s náma. Jupíí :D

Každopádně tady je pár typů, co jsme my s dětma navštívili:

TATRALANDIA

Drinčíky přímo v bazénu na baru??? To chceš! A nebojte, měli i dětský :D

S akvaparkem potěšíte snad úplně každý dítě :) Najdete tu několik bazénů, včetně venkovního, který byl v zimě super teplý. Nádherný dětský bazén a i hodně skluzavek a tobogánů.

Za zmínku určitě stojí surf aréna, kdo které jsme dostali v rámci svatebního daru poukaz. Surf si sice užil jen můj muž, já bych to nedala s kolenem, ale bylo to fakt super. Kdo nemá odvahu na surf, může si vedle zajezdit aspon na raftu, jako já s Marečkem :)

ŠTRBSKÉ PLESO

Druhý den jsme se rozhodli pro výlet vlakem. Auto jsme nechali v Liptovském Mikuláši na nádraží, nastoupili na vlak, cestou přestoupili na zubačku a dorazili až na Štrbské pleso. Štrbské pleso je celkem turisticky atraktivní a i na konci sezony tam nebylo úplně málo lidí. Vzhledem k tomu, že bylo ale celé pod ledem a sněhem a jezdili na něm běžkaři, vypadalo spíš jen jako zasněžená louka. Abychom měli výlet záživnější rozhodli jsme se pokračovat na krásnou dřevěnou Chatu pod Soliskom. Jelikož můj muž má ty nejlepší nápady na světě, šli jsme to pěšky. Ve sněhu po kraji sjezdovky a nebylo to úplně blízko. Celou cestu jsem si musela přeříkávat svůj svatební slib, abych se s ním hned nerozvedla :) Naštěstí chata za to opravdu stojí, je z ní nádherný výhled a ta atmosféra tam.... :)

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV

V tento den padlo rozhodnutí, že se vydáme na Chodník korunami stromov. Tentokrát už jsme k němu alespon nemuseli šlapat pěšky, ale dostali jsme svoleno vyjet tam lanovkou. Můj muž si to vyšlápl na skialpech a mi mu nad ním v lanovce fandili :) Neměli jsme úplně super počasí, ale i tak se nám tam moc líbilo a děti si to užili. Cestou se můžete zastavit na zajímavých edukačních zastávkách. Výhledy v Tatrách jsou opravdu kouzelné, ale děti byli nejvíc nadšné ze sítě, po které mohli úplně nahoře chodit a dívat se dolů pod sebe :) Před vstupem je i dětské hřiště, kde si děti pak hráli než jsem je dostala zase do lanovky :)

SKI MUSEUM TATRANSKÁ LOMNICA

Pokud jste nadšení lyžaři jako my, určitě nevynechejte lyžařské muzeum v Tatranské Lomnici. Muzeum vybudovali dva manželé a je tvořeno opravdu s láskou. Dozvěděli jsme se tam spoustu zajímavostí a musím přiznat, že ač nejsme úplně muzejní typy, tak tady jsme vydrželi opravdu dlouho, včetně dětí. Najdete tam jak dříve vypadaly lyže, sněžnice ale i třeba sáňky a v televizi běží staré lyžařské závody.

HURRICANE FACTORY

Na dnešní večer jsme měli rezervaci v Hurricane factory. Není to úplně nejlevnější záležitost, ale řekli jsme si, že když to nevyzkoušíme tady, tak už nikde a na zážitky se přeci hraje. Létání ve větrnném tunelu byl opravdu nepopsatelný zážitek. Postupně jsme se tam vystřídali já, Ondřej i Mareček a navzájem jsme se sledovali z venku. Pokud budete mít příležitost, tenhle adrenalinový zážitek fakt nevynechejte. Stojí to za to.

CHOPOK

Poslední den se kluci rozhodli, že budou lyžovat a my s Anďou vyjeli lanovkou s nima na Chopok a čekali nahoře v Kamenné chatě. Musim říct, že tady bylo lidi opravdu strašně, ale počasí se nám líp vydařit nemohlo, takže my se s Anďou opalovaly a když si kluci zajezdili, vydali jsme se ještě mrknout na úplný vrcholek. Výhled úplně nejlepší! V Kamenné chatě jsme si s jídlem sice neškrtli, protože na tak velkou frontu jsme úplně nervy neměli, ale dali jsme si jídlo o něco níž. Kluci to sjeli na lyžích a my s Anďou na lanovce. Doufám, že se tam někdy budu moct podívat i v létě, protože věřím, že tam to musí být krasné ve všech ročních obdobích.

No a pokud chcete ještě super tip na výbornou restauraci, kde najdete i slovenské speciality, za nás doporučujeme určitě Kolibu Tři Studničky, kterou jsme museli nakonec navštivit ještě podruhý a dát si vepřové koleno, které zapálí, zhasnou a nesou vám ho jako narozeninový dort. Co víc si přát :)