Velký Ostrý 1293 m.n.m.

07.09.2017

Starší dítě šlo na houby a já měla příložitost jít na tůru, na který by on fňukal. Miluju kopce, takže volba byla jasná. Naložim Anďu do nosítka a vyšlápneme si to na Velký Ostrý, na kterým jsem byla jen jednou a to jsem ho šla z Německa. Teď jsem to ale chtěla jít z Čech. Všichni mě měli za blázna a já teda začínala mít obavy, pač jsem tu cestu neznala a s nosítkem jsem zatim ušla maximálně 6km a tohle mělo být celkem cca 14km (7km do kopce, 7km z kopce).

Nechala jsem se tedy odvézt na Hamry. Na záda jsem si naložila batoh, na břicho nosítko s Anďou, přes ní bundu, kterou jsem si k sobě a k nosítku přivázala a za zaplý batoh jsem si připla ještě Jiřinku (psa). No a modlila jsem se, že nebudu muset sundavat batoh... Nebo že se třeba Anďa nepokaká...

No musim přiznat, že nahoru mi hodně pomohla Jiřinka. Jakmile jsem jí odepla, ať se skočí napít, moje tempo se rapidně zpomalilo. Na vrchol jsem sice vylezla už mírně rozbolavělá, ale ten pocit vítezství a štěstí... Daly jsme to! Všechny 3 holky. A než jsme se dovyfotily u kříže, dokonce se i roztrhaly mraky a my se mohly ještě kochat dechberoucím výhledem. 

Cesta zpátky byla o trochu horší, na kluzkých kamenech jsem měla strach, abych s Anďou neupadla, do toho jsme se dostali do zácpy v úzký uličce lidí a psů. Ještě, že Jiřinka nic neřeší a se spadlou bradou, že mam na sobě miminko nás všichni pustili.  Než jsme došly dolů, moje kyčle a koleno už pěkně prostestovaly. Ta zátěž na břiše jim dala pěkně zabrat. 

A Anďa? Ta se takhle dobře dlouho nevyspala... Celou cestu (3h) prospala a probudila se až dole. Je vidět že je po mamince a vysokohorský vzduch jí svědčí :)

A já se opět přesvědčila, že CO CHCI, TO DOKÁŽU! :)

Info: Velký Ostrý (1293 m.n.m.) se nachází na hranici s Německem. Vedle něj se nachází Malý Ostrý (1266 m.n.m.), který už leží v Německu. Podle siluety jsou také nazývany "Prsa Matky Boží". Na vrcholu stojí na bavorské straně turistická chata.